Nytt år – nya möjligheter

När man går i skolan är det nästan som nyår när ett nytt skolår börjar. Du kan passa på att utlova ett nytt ”du” vad gäller till exempel skolarbete, gå och lägga sig i tid, ställa frågor på lektioner, ha bättre ordning… Men! Utlova inte för mycket eller för stort eller för svårt. Det är lätt att stora löften leder till besvikelser och en känsla av att misslyckas. Ta små steg mot ett bättre skolliv. Du klarar det! Och på Sannarp finns all stöttning och hjälp du kan behöva för att lyckas.

Idag kom äntligen våra nya ettor till skolan. Åhhhh, vad det var roligt att se dem! Och vad glada de verkar! Första dagen på gymnasiet är alltid en dag av förväntan och spänning. Grattis till ett bra skolval! Lycka till! Kom ihåg att det är du som är huvudpersonen på vår skola!

SONY DSC

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

 

 

Default thumbnail
Previous Story

Så här tycker vi om Sannarp:

Next Story

Välkommen till vår skola!

Latest from Allmänt

STUDENT 2024

Stort grattis önskar vi alla våra fina studenter! Ni kommer flyga perfekt!